Vår personal

Här är vi som tillsammans med våra kunder driver TelliQ framåt. Hittar du inga kontaktuppgifter till den person du söker – ring vår växel, 0589-123 70,  så kopplar vi dig rätt!

Kundcenter

Kim Sörén
Affärsområdesansvarig
0589-875 53
kim.soren@telliq.com
Henrik Ljung
Kundcentermedarbetare
0589-12370
kundcenter@telliq.com
Daniel Porath
Kundcentermedarbetare
0589-12370
kundcenter@telliq.com
Albin Johansson
Kundcentermedarbetare
0589-12370
kundcenter@telliq.com
Julia Thorstensson
Kundcentermedarbetare
0589-12370
kundcenter@telliq.com

Order och leverans

Maria Jansson
Affärsområdesansvarig
0589-12370
support@telliq.com
Pontus Zetterberg
Leverans
0589-12370
support@telliq.com
Erika Larsson
-
0589-12370
erika@telliq.com

Fordonstjänster

Marcus Östergårde
Affärsområdesansvarig
0589-89820
marcus@telliq.com
Anders Winther
Utesälj
0589-370780
anders@telliq.com
Rickard Eriksson
Utesälj
0589-87559
rickard@telliq.com
Thomas Andersson
Utesälj
0589-87558
thomasa@telliq.com
Petter Stenberg
ÅF-ansvarig
0589-87565
petter.stenberg@telliq.com
Per Pallin
ÅF-ansvarig
0589-370778
perp@telliq.com
Tim Di Zazzo
ÅF-ansvarig
0589-87563
tim.dizazzo@telliq.com
Magnus Hedquist
Innesälj
0589-370770
magnus.hedquist@telliq.com

Belysning och kommun

Matthias Borell
Storkundsansvarig
+46 (0)589-875 50
matthias@telliq.com
Love Wige
Storkundsansvarig
+46 (0)589-370 783
love@telliq.com

OEM och specialist

Lukas Ivarsson
Affärsområdesansvarig
0589-89819
lukas@telliq.com
Caroline Sigge
International sales
+46 (0)589 370 776
caroline@telliq.com
Joel Verpers
Projektledare
-
-
Daniel Stengård
Ingenjör BackOffice
-
-
Samuel Wahlgren
Server/web-utveckling
-
-
Charlotta Rosdal
Ingenjör embedded
-
-
Jan Kardell
Ingenjör embedded
-
-
Örjan Nilsson
Ingenjör embedded
-
-
Carl Egegren
Ingenjör embedded
-
-
Erik Ljung
Ingenjör radio/kommunikation
-
-

Produktutveckling

Magnus Öberg
Utvecklingschef
-
magnus.oberg@telliq.com
Per Jansson
Product Manager
-
per.jansson@telliq.com
Erik Basilier
Systemutveckling
-
-
Chaima Ben
Systemutveckling
-
-
Henry Sirviö
Firmware
-
-
Peter Zander
Drift
-
-
Sebastian Widerlöv
Hårdvara
-
-

Marknadsföring

Johan Ahlstrand
Marknadskommunikatör
-
-
Albert Moheden
Marknadskommunikatör
0704418498
-
Jörgen Vegraeus
Marknadschef
0705406111
jorgen@telliq.com

Administration & ekonomi

Joakim Lindquist
VD / CEO
+46 (0)589 123 70
joakim.lindquist@telliq.com
Stig Alterbäck
Ekonomichef / CFO
0589-12370
stig.alterback@telliq.com
Eva Ljung
Ekonomi
-
-
Joakim Bohman
Ekonomi
-
-
Sebastian Widerlöv
Kvalitétsansvarig
0589-12370
sebastian.widerlov@telliq.com

TelliQ BV

Rudi Roth
CEO
+31 85 1302362
rudi.roth@telliq.com

Mer om TelliQ

Kontakta oss

Växel:
0589-123 70
Epost:
info@telliq.com

Kontakta oss TelliQ BV

Växel:
+31 (0)85-1302362

Hitta hit

Huvudkontor:
Glasbruksgatan 1
732 31 Arboga